Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Co się dzieje po przejęciu mienia dłużnika przez komornika? – parę najważniejszych informacji w tym obszarze

Przejęcie mienia przez instytucję komorniczą nie jest dziś rzadkością. Naruszający prawo i korzyści innych dłużnicy tracą w ten sposób najróżniejsze mienie - od niewielkich sprzętów po wielkie kamienice. Przedmioty, które przeszły do komornika są też oddawane pod licytacje, których szczegóły są udostępniane ogółowi.


Młotek sędziego
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Przedmioty, które zajął komornik, a które nie zostały oddane do obrotu handlowego, są licytowane. Oczywiście nie wszystkie własności przejęte mogą być oddane do obrotu i oddane stosownemu przedsiębiorcy. Kiedy nie mogą lub po prostu nie ma możliwości wyprzedaży, na wierzycielski wniosek komornik Goleniów przekazuje własności pod licytacje.

Są to decyzje instytucji komorniczych – to w ich gestii leży ustalenie ewentualnego sposobu przejęcia rzeczy. Strony kancelarii komorników większości miast zawierają obwieszczenia, obfite w szczegółowe informacje i ceny licytowanego mienia. Przedstawiają one licytacje tego mienia, które w danej sytuacji znajduje się w posiadaniu komornika. W obwieszczeniu o licytowaniu mienia wyczytamy, poza istotnymi detalami jak miejsce i godzina licytacji, również cenę wywoławczą, dane osobiste komornika czy numery kont do przelewu kwoty za mienie. Obojętnie przy tym czy licytacje komornicze zachodniopomorskie dotyczą pojazdów, większej nieruchomości czy budynku przemysłowego - -> zobacz przykłady.


Warunki postępowania z własnością przejętą przez komorników ustala kodeks cywilny. Najważniejsze zapisy w tej sprawie zmieniały się przez kilka dobrych lat. Obecnie najszybszym sposobem przeglądu własności komorniczych oddanych pod licytacje jest sprawdzenie lokalnych i centralnych stron komorniczych. Ważniejszą z nich jest portal Zobaczymy tam sporo obecnych licytacji, oddzielne dla posiadłości, oddzielne dla ruchomości (czyli dóbr materialnych). Jak to w przypadku rozbieżnych licytacji, widełki kwot są ogromne - od kilkunastu złotych do wielu milionów: użyteczna treść.

Ceny mienia przejętego przez komornika, podlegają ustaleniu przez rzeczoznawcę.

Gdy czytasz o zawierającej interesującą Ciebie treść nowej stronie, to wcześniej zweryfikuj info (https://www.zlota-sowa.pl/nasze-uslugi/reklama-swietlna/) odnośnie źródeł, z których czerpie ona dane.

Przepisy Kodeksu Cywilnego ustalają cenę wywołania w pierwszym terminie publicznej licytacji na trzy czwarte ceny szacunkowej. Brak ofert w tym terminie kończy się obniżeniem cen wyjściowych do 50 procent wartości oszacowanej na początek.