Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Impreza masowa – od czego rozpocząć przygotowania? Treściwe kompendium wiedzy dla organizatorów imprez masowych

Lato sprzyja organizowaniu pikników, imprez miejskich i koncertów w plenerze. Do zwołania dużej imprezy masowej najlepiej zatrudnić pewną firmę, dla której organizacja i obsługa techniczna imprez to codzienność, bo z pewnością zrobi to fachowo i w pierwszej kolejności załatwi konieczne pozwolenia, ważne dokumenty i tym podobne rzeczy, następnie zadba o jej właściwy przebieg, a ostatecznie po wszystkim posprząta...


agregat prądotwórczy
Author: U.S. Naval Forces Central Command
Source: http://www.flickr.com
Organizacja wydarzenia - koncertu, pikniku czy zawodów sportowych - zarówno na otwartej przestrzeni, jak i w sali to nie tylko integrowanie lokalnej ludności i realizacja ciekawego pomysłu. Na organizatorach przedsięwzięcia spoczywa bardzo dużo zadań, z jakich powinni się wywiązać, zarówno dotyczących programu, jak i organizacyjnych. Bardzo istotne jest uzyskanie aktualnych pozwoleń, zapewnienie bezpieczeństwa i przestrzeganie prawa. Szalenie istotna jest też obsługa imprez warszawa. Gdy pomysł na imprezę jest opracowany, na początku oczywiście trzeba wybrać miejsce jego realizacji. Miejsce oczywiście powinno być dopasowane do charakteru planowanego przedsięwzięcia. Jeżeli wybieramy park, stadion sportowy lub inną przestrzeń otwartą, musimy liczyć się z tym, że będzie trzeba wydzielić jakiś obszar i pomyśleć, co zrobić, gdy pogoda nie będzie sprzyjać.

Jeśli pomieszczenie jest zamknięte, jak sala sportowa albo sala widowiskowa, trzeba mieć na uwadze ograniczenie ilości miejsc. kolejnym krokiem w zaplanowaniu imprezy jest określenie jej celu, terminu i treści. Zwykle należy opracować jej regulamin i skonstruować szczegółowy program minutowy razem ze scenariuszem otwarcia, przebiegu i zamknięcia imprezy. Dokumenty te wymagane są najczęściej na długo przed jej zorganizowaniem, bo władze miasta chcą mieć do nich wgląd. Ponieważ nakłady finansowe najczęściej są dość spore, odpowiednio wcześniej należy zaplanować budżet, możliwe źródła finansowania (sponsorzy, zbiórka publiczna). Aby frekwencja dopisała, trzeba postawić również na promocję imprezy (plakaty, artykuły prasowe). Po otrzymaniu wymaganych prawem pozwoleń najczęściej przychodzi moment na najbardziej pochłaniające energię działania, to znaczy przygotowanie dekoracji, zaplanowanie punktów gastronomicznych i punktów poboru prądu (tu pomoże wypożyczalnia agregatów prądotwórczych - zobacz wypożyczalnia agregatów prądotwórczych warszawa). Warto na tym etapie zdecydować też, komu przypadnie obsługa techniczna imprez towarzyszących naszej (jeśli takie są w planach), zabezpieczyć służby porządkowe, pomoc medyczną i zaplecze sanitarne.


impreza
Jak widać - pracy jest wiele. Zdecydowanie lepiej jest zdać się na profesjonalną firmę, by przed planowaną imprezą nie zadręczać się myślami, czy wypożyczalnia agregatów prądotwórczych dotrze z nimi na czas, czy punkty gastronomiczne będą dobrze zaopatrzone i czy publiczność dopisze i impreza się zwróci.