Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Jakich wyrazów prawdopodobnie nigdy nie mówi płeć żeńska, a jakich mężczyzna?

Dziś cały czas mówi się o równouprawnieniu. Panie podejmują się męskich zawodów, w pracy walczą o równe traktowanie z mężczyznami. Panowie powoli przestają walczyć z wizerunkiem macho, który nie powinien wziąć urlop tacierzyński, ponieważ musi zarabiać na byt rodziny. Istnieją jednakże swego rodzaju kody i wyrazy, które są specyficzne dla danej płci.

Wyszukując w internecie takie hasła, jak np. kompresory śrubowe, instalacje pneumatyczne i kompresory powietrza, a następnie wybierając grafikę znajdziemy masę obrazków nieznanych większości maszyn. Jeśli obejrzymy całą galerię to zawsze ujrzymy jakąś fotografię przedstawiająca pana, który daną maszynę obsługuje. Nie wynika to tylko z uprzedzeń do kobiet. Są to profesjonalne nazwy, którymi kobiety się nie zajmują.
sprężarka powietrza
Author: Laineema
Source: http://www.flickr.com
Prawdopodobnie część z nich nie tylko nie zdaje sobie sprawy, jak obsługiwać takie maszyny lub jak one się prezentują, lecz przede wszystkim nigdy w życiu nie słyszała takich wyrazów.

Przydatny post? Jeśli tak myślisz, sprawdź dodatkowe artykuły na rozważany temat - bez marudzenia kliknij tu, więcej zobaczysz w linku (https://www.partnerzy.pl/obsluga-dewelopera).

Mało jaka kobieta jest w stanie wytłumaczyć profesjonalnie z czego wykonane są instalacje pneumatyczne. Identyczna sytuacja ma miejsce,jeśli zostanie ona zapytana o funkcjonowanie sprężarki powietrza. Sprężarki śrubowe kojarzą się płci żeńskiej co najwyżej ze śrubkami, z którymi to ich design nie ma nic wspólnego. To samo zauważalne jest u płci męskiej. Słowo zalotka nasuwa im obraz przedstawiający narzędzie do tortur. O kolorze kobaltowym z całą pewnością nigdy nie słyszeli, ale jeśli tylko ujrzą jakąś rzecz w takim odcieniu, zawsze nazwą to niebieskim. Wszystkie torebki to najzwyczajniej w świecie torebki, a kopertówka to coś, co kojarzy się z pocztą.Dla płaci męskiej również lakier to, prawdopodobnie roztwór, który pokrywa ich auto, a nie ozdoba do paznokci.
Z pewnością są wyjątki zarazem pań, jak i panów, które idealnie orientują się w słownictwie charakterystycznym dla drugiej płci. Są kobiety, które zajmują się zawodowo instalacją pneumatyczną, jak i mężczyźni będący makijażystami.

Sprawdź inne tego typu bardzo użyteczne źródło informacji na objaśniany problem - kliknij tutaj i poznaj więcej w tekście (http://www.bestcar-chorzow.pl/).

Nie wpływa to jednak na fakt, że jest pewien rodzaj słów, który kojarzy się najczęściej tylko z jedną płcią i, przy którym uznamy, że „mężczyzna/kobieta nie zna takich wyrazów”. Więcej na