Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Na co, należy zwrócić uwagę zmieniając pracę?

Możliwość doboru między paroma propozycjami zatrudnienia jest niezwykle korzystne dla kandydata. Tego typu okoliczność niestety potrafi również przytłoczyć. Podjęcie właściwej decyzji nie jest to łatwa rzecz, gdyż każda z ofert przynosi ze sobą jakieś odmienne korzyści.


Jeżeli jesteśmy w takiej szczęśliwej sytuacji, że wybierać moglibyśmy między kilkoma propozycjami zatrudnienia, starannie należy porównać plusy i minusy, które wynikają z każdej z nich.
magazyn
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com


chrzest święty
Author: Franz Johann Morgenbesser
Source: http://www.flickr.com


Jeżeli nasze priorytety nie są jasno zdefiniowane, w takiej sytuacji najkorzystniej wypisać sobie na kartce wszystkie kryteria oraz porównać ofertę pod względem tych kryteriów. Praca, przy jakiej postawimy najwięcej plusów, powinna być dla nas idealna. Jest również bardzo wiele mniej typowych czynników, o jakich niezwykle często zapominają osoby, które rozważają wybór nowego miejsca zatrudnienia. Namyśleć się nade wszystko należy jak wygląda nasz długoterminowy, zawodowy cel, czyli w którym miejscu będziemy chcieć być za 4 lub pięć lat. Trzeba się także namyśleć co da nam ta praca nie tylko w tym momencie, lecz także w dłuższej perspektywie. Dobry dojazd czy też ciekawe zarobki są to istotne kwestie, lecz perspektywicznie patrząc najważniejsze jest w jaki sposób praca nas rozwinie zawodowo i jakie stworzy nam szanse oraz możliwości.


Dzisiejsze teorie rynku pracy twierdzą, że dorosły człowiek zmieniał będzie zawód co najmniej 4 razy w ciągu swego życia. W dłuższej perspektywie opłaca się o wiele zyskanie nowych kompetencji oraz uczestnictwo w nowatorskich projektach. czasem także kosztem małych zarobków, ponieważ przynosi to nam bardziej korzystną pozycję startową, jeśli będziemy kolejny raz zmieniać posadę. Warto również zbadać przeszłość konkretnego stanowiska, które jest nam zaproponowane.
Nie wszystkie nowo stworzone stanowiska będą w instytucji w dłuższej perspektywie potrzebne. Jeżeli do czynienia mamy ze stanowiskiem, które było w firmie, wtedy należałoby dopytać z jakiego powodu osoba, która piastowała to stanowisko nie będzie kontynuować swej pracy.