Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Co jest wymaganym przez prawo elementem oprzyrządowania jakiegokolwiek przedsiębiorstwa?

Każde bardziej znaczące przedsiębiorstwo jest zobowiązane do dobrego oraz zgodnego oznakowania miejsca pracy. Powinno być ono zrobione zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi BHP.
znaki bhp
Author: Reebok
Source: Reebok


kominek
Author: Guilherme Yagui
Source: http://www.flickr.com


Wszystkie stanowiska użyteczności publicznej muszą posiadać właściwe tablice informacyjne czy też ostrzegające znaki BHP. Mają one na celu udogodnić osobom ruszanie się po danym budynku, ale także mają zapobiec pojawianiu się wypadków czy też odmiennego typu sytuacji, które mogłyby mieć wpływ na bezpieczeństwo będących w danej przestrzeni ludzi.

Koniecznie przeczytaj najnowszy wpis na omówiony tutaj temat. Nie pozwól się prześcignąć innym! Polepsz swoją wiedzę na to zagadnienie.

Mogłyby to być m.in. tabliczki zawiadamiające przechodniów czy odwiedzających (np. w szpitalu) o drogach ewakuacyjnych, które są blisko w takim budynku. Są one niezbędne w czasie choćby wystąpienia pożaru, kiedy w pośpiechu poszukujemy wyjścia z konkretnego budynku. Takie tablice mogłyby również wskazywać miejsce trzymania gaśnicy.

Zaczekaj minutę! Zainteresował Cię post? Masz chęć na następne informacje (https://www.hyzynski.pl/oferta/plyty-slaby-granitowe/)? To miłe. Kliknij w ten link i przenieś się do strony z detalami na omawiany temat.

Naturalnie inne znaki BHP stosuje się w przypadku oznakowania robót drogowych, a odmienne w pobliżu słupów wysokiego napięcia.


Podobnie jak w wypadku znaków drogowych, oznaczenia BHP również można podzielić na znaki informacyjne czy też zakazu. Mogłyby one zakazać dotykania jakichś rzeczy lub nakazywać przejście drugą stroną chodnika. Istnieją znaki zakazujące picia wody z danego źródła albo informujące o lokalizacji apteki. Osobną grupę stanowią znaki budowlane, czyli tablice informacyjne czy znaki ostrzegające o pracy dźwigu i o zakazie wejścia na teren budowy.
Znaki te można nabyć za stosunkowo małą kwotę przykładowo w internecie. Mogą być wykonane z PCV w opcji świecącej oraz nie świecącej. Mogą być także wyprodukowane z samoprzylepnej folii.