Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Jakie ryzyko wiąże się z zakupem opon używanych? Czy opłaci się zdecydować na tego typu zakup?

Zakup opon do auta to często duży wydatek. Kiedy nadchodzi czas zamiany opon na takie odpowiednie na zimę, a my wiemy, iż stare już do niczego się nie nadają, to zdarza się, że rozważamy zakup takich używanych.


bielizna - ogląd
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com
Czy warto kupować używane opony? Z czym jest związana ta decyzja?


Argumentem, jaki nęci kierowców, gdy chodzi o kupno używanych opon jest na pewno mniejszy koszt. Nie powinno to dziwić, że takie rozważania są brane pod uwagę, jeśli mówimy o oszczędności nawet połowy ceny, jaką normalnie trzeba byłoby wydać na nowe opony o nowych oponach. Natomiast na pewno warto się nad tym zastanowić. Ryzykiem może być choćby to, iż maksymalny bezpieczny wiek, do jakiego opony mogą być użytkowane, to 5 lat. Po tym czasie nie zawsze będą zachowywały swoje właściwości. Oprócz tego, duże znaczenie ma również to, jak są przechowywane opony, jak też to jak są używane. Opony mogą mieć mało lat, jednak mogą nie być w dobrym stanie właśnie wskutek złej eksploatacji. Trzeba zatem posprawdzać te informacje zanim wybierzemy ich kupno.


nowe opony
Source: pixabay.com


Kupując używane opony dobrze jest sprawdzić bieżnik. Nowe opony mają bieżnik głęboki na około 8-10 mm.

Jeśli czytasz o zawierającej interesującą Ciebie treść nowej witrynie, to w pierwszej kolejności zweryfikuj info (https://www.pieczatki.pl/katalog-produktow/pieczatki-imienne-podpisowe/) dotyczące źródeł, z których pobiera ona informacje.

Natomiast z czasem bieżnik robi się coraz płytszy, co skutkuje słabszym trzymaniem się nawierzchni, a w konsekwencji jest zagrożeniem dla ludzi jadących autem zapoznaj się z ofertą sklepu Następnym zagrożeniem może okazać się także nierównomierne zużycie bieżnika, jak również innego typu uszkodzenia, których tak na dobrą sprawę często nie zobaczymy gołym okiem. Mogą one wyjść po czasie już podczas użytkowania.


Dlatego z pewnością opłaca się dobrze obejrzeć taką oponę zanim zdecydujemy się na zakup, choć tak naprawdę największą pewność i brak zmartwień mamy wtedy, kiedy zdecydujemy się na ogumienie nowe.