Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Króciutka historia i charakterystyka kawy, rola, jaką odgrywa dla setek milionów osób, które codziennie ją piją

Kawa wraz z herbatą zaliczana jest do najbardziej popularnych napojów na całym świecie - codziennie ludzie piją setki tysięcy litrów espresso, cappuccino czy caffe latte. Żeby tę ogromną ilość napoju przygotować będzie także potrzebna duża ilość czystej kawy, która musiała wcześniej urosnąć, zostać zebrana, wypalona i na koniec dobrze zmielona przed zalaniem wodą.


Chi-Cafe, zdrowa kawa Jacob’s Medical
Author: Jacob’s
Source: Jacob’s
Dlatego też plantacje kawy będą zajmować tysiące hektarów, i z nich zebrane i przygotowane ziarna wysyłane są na cały świat. Obecnie w sprzedaży popularne są dwa główne gatunki kawy, czyli Arabica i Robusta. Pochodzą one z różnych rejonów świata i odróżniają się kształtem ziaren i aromatem otrzymanego napoju. W większości sklepów najczęściej jest sprzedawana kawa ziarnista arabica, która daje łagodny i aromatyczny smak.

Arabica ma niedużą zawartość kofeiny, dzięki czemu można ją pić wcześniej pić od robusty, lecz jest trudniejsza w uprawie, ponieważ wymaga odpowiednio gorącego, wysokiej temperatury oraz wysokości. Robusta ma dużo mniej aromatów, a dzięki wysokiej zawartości kofeiny bardziej może pobudzić organizm osoby, która ją pije.

Zobacz również:

Kawa zanim trafi do naszych filiżanek musi przejść kilka etapów. Na plantacjach z zebranych ziaren kawowca otrzymuje się przygotowane na wypalanie ziarenka kawy. Wypalanie jest bardzo ważnym procesem, to ono właśnie decyduje w głównej mierze o smaku i aromacie ziaren. Z tego też powodu najczęściej wykonuje się je w docelowym kraju, bo wtedy wypalone ziarna nie tracą aromatu podczas długiej podróży.

Więcej informacji:


Kawa i przyprawy
Author: DA
W dalszej kolejności wypalona kawa ziarnista sklep jest albo zapakowywana do pudełek i w takiej formie oferowana, albo można ją poddać ją mieleniu i próżniowemu pakowaniu, co pozwala na dłuższe zachowanie świeżości i aromatu. Kawę parzyć można na wiele różnych sposobów, w zasadzie większość krajów ma własną kulturę i zwyczaje picia kawy. Pita systematycznie bardzo pozytywnie wpływa na ludzi, dzięki zawartości kofeiny dodaje energii i sił, a także ogranicza ryzyko pojawienia się niektórych zmian nowotworowych. No i świetnie smakuje, o czym doskonale wiedzą wszyscy sięgający rano po kubek (kubek wielorazowy) tego wspaniałego napoju.