Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Na co zwrócić uwagę przy urządzaniu sklepu

Czynników, które determinują funkcjonalność oraz wygląd sklepu jest sporo. Przede wszystkim należy wymierzyć dane pomieszczenia i zastanowić się nad rozmieszczeniem poszczególnych elementów. W tej kwestii uwzględniamy branżę w jakiej działamy i charakter wnętrza.


Ważna jest estetyka, która pozytywnie wpływa na odbiór klientów i oddaje ducha marki. O czym warto pamiętać w trakcie meblowania sklepu? Przede wszystkim na regały sklepowe oraz stojaki metalowe (katalog regałów i stojaków). To cały czas najczęściej stosowana forma przechowywania towaru. Rozróżnić możemy wiele rodzajów stojaków. Wszystkie łączy materiał z którego są wykonane, czyli metal. Zbudowane są zwykle w oparciu o prostokątne profile stalowe. Każdy stojak może być dostosowany do danego asortymentu pod względem kształtu i palety barw. W zależności od tego czy wykorzystane są w sklepie budowlanym (ekspozytor na płyty (zobacz: płyty poliestrowe) marmurowe), sklepie spożywczym (miejsce na przyprawy) czy odzieżowym (na bieliznę).

regały w sklepie
Author: Gareth Jones
Source: http://www.flickr.com
Firmy produkujące stojaki starają się by ich produkty były jak najbardziej funkcjonalne i ciekawe kształtem. Gięcie drutu przebiega na maszynach sterowanych, w związku z czym proces tworzenia stojaków przebiega sprawnie i precyzyjnie (zobacz na stronie Centimy sposoby gięcia drutów). Firmy produkcyjne udzielają rad w doborze właściwej konstrukcji oraz będąc poinformowanym jaki system składowania będzie używany w sklepie, podejmą decyzję o wskazanych urządzeniach transportowych.

Nie zapomnijmy też o magazynach, a precyzyjniej - regałach, które zdecydowanie wpływają na szybkość przepływu towaru i efektywność całego procesu logistycznego. Rodzajów regałów w sprzedaży istnieje wiele. Odznaczają się różnorodnymi parametrami. Przykładem może być udźwig półek, a więc zdefiniowanie masy, jaką dany regał może unieść.


Największa nośność półek wymagana jest na przykład wtedy, kiedy magazynuje się bardzo ciężkie towary, np. części do maszyn. Obecnie dużym powodzeniem cieszą się regały paletowe. To jednocześnie najtańszy system regałów. Zapewniają bezpośredni dostęp do towarów, usprawniając przy tym kontrolę stanu magazynowego.