Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Jak należy rozumieć postępowanie odnoszące się do nakazu zapłaty? Czy posiadamy jakieś prawa dotyczące wniesienia sprzeciwu?

Udało ci się przedłożyć w terminie sprzeciw od nakazu zapłaty, które wydane są w elektronicznym postępowaniu upominawczym. Nie oznacza to jednakowoż, że wygrałeś sprawę, bo do szczęśliwego finału jest jeszcze dosyć długa droga. Należy mieć na uwadze, iż e-sąd nie zbada merytorycznie zarzutów które są wnoszone przez ciebie. Tym zajmie się już inny sąd, tak więc e-sąd przedłoży twoją sprawę do właściwego sądu.

akta sprawy
Author: Simon_sees
Source: http://www.flickr.com
Kiedy w końcu akta sprawy dotrą do odpowiedniego sądu, a może to potrwać nawet kilka miesięcy, twój powód jest zobowiązany uzupełnić braki formalne. Odpowiedni w sprawie sąd - jesteśmy tutaj - wymaga przecież materialnych, namacalnych dowodów. Nie wystarczy już, jak w e-sądzie, forma elektroniczna. W okresie dwóch tygodni od wezwania, powód powinien nadesłać papierowe wersje pozwu, a jednocześnie inne dokumenty, jak pełnomocnictwa. W tym miejscu powinniśmy zwrócić uwagę na dwa pojęcia.Jak wierzyciel uzupełni każdy z tych braków, nowy sąd zacznie już merytorycznie zapoznawać się ze sprawą. Będzie określony termin rozprawy, sąd będzie badał dowody, zaczną się przesłuchania świadków, po określonym czasie natomiast, zostanie wydany wyrok. Istnieje jednakowoż możliwość, iż wierzyciel nie zrobi nic, może jedynie wycofa pozew. Często bierze się to z faktu, że właściwie on wie, że dochodzona pozwem wierzytelność jest przedawniona, więc bez sensu się angażować, bo sprawa jest już przegrana. Co jeszcze korzystnie wiedzieć?

temida
Source: www.morguefile.com
Jak dostałeś nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym, to wnoszenie tego sprzeciwu automatycznie może spowodować utratę jego mocy. Sąd może skierować w takiej sytuacji sprawę na rozprawę, zaś całe postępowanie zaczyna się jakby od początku. Być może jednakże dostałeś nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym. W tego rodzaju sytuacji wniesienie zarzutów nie spowoduje jego automatycznego unieważnienia. Taki zakaz będzie jakby zatrzymany, aż do czasu rozpoznania sprawy na rozprawie. Dopiero po sprawie sąd podejmie decyzje, czy nakaz oddalić, czy może pozostawić go w mocy. Jak obserwujemy, tego rodzaju postępowania zdarzają się często i mają różnorodne następstwa. Najważniejsze to, ażeby wiedzieć jak działać na każdym kroku. Jak mamy z tym problem, to powinniśmy wynająć solidnego adwokata, który pomoże nam w tej sprawie. Być może będzie taka sytuacja, że bez wsparcia fachowca się nie obejdzie. Fachowca znajdziesz tutaj: .