Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Jak sprawuje się i zachodzi kontrola dostępu hotel i jakie efekty posiada dla bezpieczeństwa gości i personelu hotelów?

Masz hotel i pragniesz by był bezpieczny? Nie wiesz jaki układ kontroli dostępu zaaplikować? Zobacz co oferuje w tym obszarze rynek.


Dla bezpieczeństwa osób i hotelu czytniki kart oraz zamki elektroniczne są dziś szeroko wykorzystywane w prawie wszystkich hotelach.
Przez wzgląd na sprawy praktyczne niektóre z systemów kontroli dostępu w hotelach wykonuje pracę w trybie off-line a także jest w dosyć minimalizowany sposób zintegrowana z zastanymi systemami hotelowymi. Coraz częściej z kolei stosowane są w obiektach nowe rozwiązania działające w trybie on-line, i to bezpośrednio naprowadzane przez system danego budynku, taki jak przykładowo InteliHotel. W systemach jakim jest kontrola dostępu hotel funkcjonujących w trybie online specjalny czytnik odkrywa zgromadzone dane z nośnika przykładowo karty/transpondera oraz potem sprawdza je korzystając z osiągalnej bazy danych zgromadzonych na serwerze. Do tego informacja o pojawieniu się wskazanego gościa w pokoju sprawnie przekazywana jest online do stanowiska recepcyjnego. W sytuacji niespodziewanej kontroli dostępu działającej we wspomnianym systemie offline informacje sumiennie weryfikowane są i to na bazie podręcznej pamięci i wbudowanego zegara. Po zrobieniu odpowiedniej autoryzacji użytkownik pozyskuje wejście do określonego pomieszczenia. Istnieje też opcja nadawania niektórych uprawnień a także weryfikowania właściwych pokojów dla gości albo dla pracowników budynku. Kontrola dostępu hotel obejmuje także dostęp do pokoi oraz pomieszczeń hotelowych, w tych rozwiązaniach świetnie zorientujesz się dzięki witrynie GiP. Zamki elektroniczne zwiększają komfort i bezpieczeństwo pobytu, niezmiernie ułatwiają też obsługę gości i powiększają zabezpieczenie hotelu. Jest z kolei wiele różnorodnych rodzajów zamków oraz czytników w rozmaitych kształtach oraz obudowach. Dobre oprogramowanie pozwala na sprawną obsługę różnych odmian systemów zamków hotelowych.


kontrola dostępu hotel
Author: Amanda Halprin
Source: http://www.flickr.com


Walory jakie przynosi kontrola dostępu hotel to np. kontrola wejścia do rozmaitych elementów budynku, duże poprawienie bezpieczeństwa gości oraz pracowników, a także poprawa zabezpieczenia oraz komfortu w dostępie do pomieszczeń.
Ponadto powiększenie pieczy nad transakcjami – np. weryfikacja osób uprawnionych, sygnał zajętości, kontroli sprzątań oraz przydatnych danych o nieprzygotowanym (nieposprzątanym) pomieszczeniu w oprogramowaniu, a także kontrola dostępu na właściwym poziomie dni oraz godzin przykładowo dla pracy zespołów pokojówek według ustawień systemu, o tym jak je ustawiać poczytasz tu: .

Czy byłeś zadowolony z tematu naszego artykułu? Jeśli tak, to podaję też mój odsyłacz do kolejnej witryny. Namawiam!

Do tego minimalizowanie nadużyć, ponieważ wszystkie kluczowe działania mogą wymagać autoryzacji kartą.