Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Właściwy filtr kabinowy w aucie - komfort jazdy i dbałość o zdrowie

W samochodzie spędzamy czasami wiele godzin tygodniowo. Warto zatroszczyć się o to, aby jazda była nie tylko komfortowa, ale też nie wpływała szkodliwie na nasze zdrowie.
filtry do auta
Author: nakhon100
Source: http://www.flickr.com
W pojazdach, głównie tych z zainstalowaną klimatyzacją, bardzo istotną funkcję pełni filtr kabinowy.

To jest niezwykle interesująca problematyka i warto ją poznać bliżej, więc bez wahania zobacz szczegóły w źródle, który jest tu.

Tworzy on przeszkodę dla niepożądanych materii, jakie mogłyby się dostać do wnętrza samochodu.

W trakcie jazdy często czujemy jakieś nieprzyjemne zapachy, które są zasysane spoza auta. Jednak instalowanie właściwego filtra kabinowego jest istotne nie jedynie ze względu na komfort jazdy. Odpowiednio dopasowany filtr musi blokować dopływ niepożądanych zanieczyszczeń i alergenów. Takie warunki spełniają filtry Mann (kontynuuj dalej o filtrach mann).

Chcesz zgłębić poza tym inne pokrewne artykuły, ale nie wiesz, w którym miejscu ich szukać? Bez obawy - przeczytaj więcej w tej ofercie (http://www.magazynauto.pl/porady/alkoholowe-mity,aid,400).

Jazda samochodem z niedobrym filtrem kabinowym może skutkować reakcją alergiczną, bólem głowy, łzawieniem oczu lub atakiem astmy. Pamiętajmy, że powietrze, jakie dociera do wnętrza auta przez kanały wentylacyjne, ma blisko pięć razy tyle pyłów, gazów i alergenów niż powietrze spoza obszaru szosy. Filtry Mann wyróżniają się bardzo dużym współczynnikiem zatrzymywania alergenów, pleśni, różnorodnych bakterii i pyłu zawieszonego. Gdy dużo godzin spędzacie w samochodzie, poruszacie się w obszarze o znacznym zanieczyszczeniu powietrza i macie dzieci czy też sami macie uczulenie, należy szczególnie zatroszczyć się o jakość tych części. Powyżej wspomniane wymogi spełniają także filtry Donaldson


Naturalnie, jeśli już zakupimy dobry filtr, to pamiętajmy, że są to elementy wymienne. Na trwałość filtra wpływa oczywiście środowisko, w którym jest wykorzystywany. Wilgotność bardzo skraca jego trwałość. Praktycznie zlecane jest zmienianie filtra raz do roku albo co około 15 tysięcy kilometrów. Zarówno filtry Donaldson, jak również filtry Mann są osiągalne na krajowym rynku, chociaż trzeba liczyć się z tym, iż będą sprowadzone na specjalne zamówienie. Rzecz jasna powinno się pamiętać o sprawdzeniu, czy dany filtr będzie pasował do modelu samochodu. W dobrych sklepach internetowych pomoże nam wyszukiwarka, która po wprowadzeniu modelu samochodu i daty produkcji dobierze właściwy filtr.
Mamy nadzieję, iż ten artykuł przekonał was, iż filtr kabinowy to sprzęt, na którym nie należy oszczędzać.