Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

O czym pamiętać, kiedy posiadamy psa i kota? Jakie kwestie są na pewno ważne? Na co zwrócić uwagę?

Kiedy mamy zwierzaki, zwłaszcza kota i psa, to musimy pamiętać o wielu rzeczach. Przede wszystkim muszą się czuć jak najlepiej, mieć najlepszy pokarm, leki i różnorakie środki. Ciężko powiedzieć, czy w tej kwestii bardziej znaczne wymagania ma pies czy kot, na pewno rozkłada się to po równo. W tym artykule zajmiemy się preparatami na pchły dla psa, dowiemy się jakiego rodzaju wybrać, jak i spróbujemy wybrać najlepszy żwirek dla kota. Na rynku znajdziemy kilka rodzajów produktów do wykorzystania na zwierzętach.

pies z długą sierścią
Author: SantaRosa OLD SKOOL
Source: http://www.flickr.com
Dosyć popularne są szampony, nie są one jednak jakoś bardzo skuteczne, gdyż są spłukiwane i nie pozostają na sierści przez dłuższy czas. Bardzo dobrym rozwiązaniem są obroże, jednakże używane samodzielnie nie będą zabezpieczać wystarczająco. Jednocześnie mogą wywoływać reakcje kontaktowe, są też trujące po przypadkowym zjedzeniu. Jakie więc preparaty na pchły dla psa będą najbardziej właściwe? Przykładowe: coś dla psa na Efektywne są z pewnością tak zwane roztwory spot-on do stosowania miejscowego, ale także pianki oraz spreje z pompkami. Jednak są one w stanie wymagać bardziej częstego użycia niż pozostałe insektycydy. Jak widać, wybranie tego rodzaju preparatu nie jest tak łatwe, ale z pewnością możliwe. A jak wygląda sytuacja w przypadku zakupu żwirku dla kota? Są różnorodne rodzaje, lecz bez wątpienia jak żwirek dla kota najbardziej wartościowy będzie silikonowy. Wyprodukowany jest z krzemionki, wygląda i działa zupełnie inaczej niż inne odmiany. Żwirki silikonowe składają się z drobnych, twardych oraz zewnętrzny zestaw monitoringu analogowego przezroczystych kuleczek. Nie zbrylają się ani się nie rozpadają. Zamiast takich mankamentów dzięki specyficznej i porowatej strukturze bez kłopotu pochłaniają mocz do wewnątrz.kot
Author: Nickolas Titkov
Source: http://www.flickr.com
To sprawia, że na co dzień powinniśmy z kuwety usuwać wyłącznie kał, a mocz zostanie wchłonięty przez granulat. Raz na określony czas, na przykład co miesiąc, bardzo dobrze wymienić żwirek dla kota czyli zawartość kuwety na czystą (sprawdź informacje). Momentem, iż nadszedł taki czas, jest zamiana koloru granulek z przezroczystego na żółty. Wiadomo, że tego typu miesiąc jest umowny, ponieważ być może będziemy musieli zmieniać żwirek bardziej często. To trzeba będzie ocenić samemu. Dzięki temu będziemy w porę na to reagowali.