Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Reklama w czasach internetu i portali społecznościowych

Możnaby stwierdzić że dzisiejsza działalność gospodarcza oparta jest na paru filarach. Jednym z najistotniejszych jest klient. Bez klienta działalność gospodarcza nie miałaby racji bytu, toteż olbrzymie znaczenie dla firmy ma wydział marketingu. W niewielkiej firmie dział marketingu na ogół nie ma problemu z przygotowaniem działań promocyjnych. Problemy poczynają się w średnich i dużych jednostkach. I w tym przypadku zebranie informacji nie jest jeszcze bardzo skomplikowane.


marketing
Author: TedsBlog
Source: http://www.flickr.com
Ale już krok dalszy, najważniejszy - analiza informacji - może być problematyczny, lub przynajmniej trudny. I jak zwykle w obecnych czasach przychodzi nam z pomocą nowoczesna technologia. Jedno z jej obliczy to automatyzacja marketingu. Ogólnie powiedziawszy jest to proces samoczynnego gromadzenia wiadomości o kliencie, jego wieku, poziomie wykształcenia i dalszych cechach które pomogą nam kategoryzować naszego przyszłego nabywcę po to aby spróbować przewidzieć jego potrzeby i spersonalizować reklamę.


Doskonałym przykładem gdzie zachodzi automatyzacja marketingu jest marketing w wyszukiwarce Google. Internauta rejestrując swój profil w usługach tego koncernu internetowego godzi się na udzielenie pewnych informacji, wieku, wykształcenia a również przyzwala by wyszukiwarka Google nagromadzała i analizowała szukane przez użytkownika treści. Ma to służyć dwóm celom jednocześnie, z jednej strony dzięki zbieraniu tego rodzaju informacji internauta prędzej dostaje wyniki i na ogół są one trafne. Z drugiej strony
marketing
Author: Epicantus
Source: http://www.flickr.com
wyszukiwane frazy, płeć oraz wiek razem połączone pozwalają na wyświetlanie się w miejscach reklamowych konkretnych reklam.

Przykładowo jeżeli często wpisujemy w przeglądarkę hasła związane z niemowlakiem i jesteśmy w wieku w jakim przypuszczalnie możemy posiadać małe dziecko, najprawdopodobniej wyświetlać się nam będą reklamy produktów dla osesków. Jako że z wyszukiwarki równocześnie korzystają miliardy osób, dlatego nagromadzanie i analiza wiadomości musi odbywać się w dużej mierze w sposób bezobsługowy. Publikowanie konkretnej reklamy odbywa się również w sposób automatyczny.

Czyżby któryś komentarz z www Cię poruszył? Masz chęć na to odpisać? Namawiamy Cię do tego gorąco. Czekamy na Ciebie!

Podobne narzędzia wykorzystują również wydziały marketingu w portalach społecznościowych.