Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

W jaki sposób można się zająć wyceną firmy czy udziałów w niej jeżeli zamierza się je sprzedać.

Prowadząc swoją firmę przeważnie dużo energii wkłada się w to, aby jak najszybciej podążała ona w przód. Krok za krokiem zdobywa się kolejne cele, umacnia pośród konkurencji i powiększa wartość.
Uzbekistan
Author: David Besnette
Source: http://www.flickr.com


wycena udziałów w spółce z o.o
Author: Maurice Velati
Source: http://www.flickr.com


Jednak niekiedy może się zdarzyć, że z jakiegoś powodu będzie się trzeba firmy lub posiadanych w niej udziałów pozbyć. W takiej sytuacji konieczne jest ustalenie ceny, za którą to wszystko zostanie sprzedane. Rzecz jasna właścicielowi zależeć będzie na tym, aby sprzedać jak najdrożej, z kolei przyszły właściciel zapewne zechce jak najbardziej obniżyć cenę. W niejednym przypadku strony dochodzą do porozumienia i transakcja jest zawarta bez jakiś specjalnych formalności.

Masz ochotę pogłębić swą wiedzę z tego działu? Służymy pomocą. Wystarczy wejść na następną witrynę i tam dowiedz się więcej adwokat w puławach szczegółów.

Ale wielokrotnie się zdarza, że potrzebne będzie przeprowadzenie odpowiednich wycen, które dadzą finansowy obraz całości.


dokumentacja podatkowa
Author: Ian Lamont
Source: http://www.flickr.com


Podczas tego typu transakcji bardzo często jest robiona wycena udziałów w spółce z o.o. Występuje to wtedy, gdy jest paru wspólników i jeden z nich będzie chciał się swoich udziałów pozbyć, czy to sprzedając je reszcie właścicieli, czy innej osobie. Wycena tego typu pozwoli na określenie, jak dużo takie udziały są warte, i będzie stanowić w wielu przypadkach punkt wyjścia do dalszego negocjowania. W przypadku sprzedaży firmy w całości wykonywana jest wycena jej wartości, tu można się oprzeć o jedną z kilku technik, wyniki których będą się jednak znacznie różniły.
W szczególności trudnym zadaniem będzie wycena marki. W niektórych firmach głównym majątkiem jest właśnie znak towarowy, lecz do właściwego oszacowania jego wartości potrzebne jest duże doświadczenie i praktyka.