Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Nim parafujesz umowę z ubezpieczycielem

O konieczności ubezpieczenia nie ma potrzeby chyba nikogo przekonywać. A może jednak? Mamy jednak tendencje do mniemania, że nam się nic niedobrego nie stanie. Włamania, pożary - zdarzają się innym, z pewnością nie nam. Podobnie jest z ubezpieczeniami zdrowia i życia. Większość z nas sądzi, że skoro teraz nic nam nie dolega, nic nam się nie stanie. Niestety, tak nie jest. Wypadki chodzą po ludziach.

. A nie będzie to zadanie proste. Oferta ubezpieczeń jest bardzo bogata. Trudno czasem zorientować się która oferta dla nas będzie odpowiednią. Dobrze jest zawsze pamiętać o kilku zasadach, które powinny nas obowiązywać w trakcie kiedy podejmujemy wszelkie decyzje związane z finansami.

Przede wszystkim nie możemy działać pod wpływem emocji. Warto zatem kiedy zadzwoni do nas konsultant – co nierzadko się zdarza – odłożyć wszelakie decyzje na potem, po otrzymaniu oferty na piśmie, wraz ze szczegółowymi warunkami umowy. Zazwyczaj takowe dokumenty docierają do nas za pomocą poczty, a to trwa kilka dni. Wykorzystajmy więc ten czas na namyślenie się. Kolejnym ważnym zadaniem będzie drobiazgowe przeczytanie warunków ubezpieczenia. To między innymi w nich aktuariusz określił dokładny zakres ubezpieczenia i wyznaczył wielkość składek.

Jeżeli interesuje Cię ten temat, poznaj ponadto inne nasze serwisy www (https://kancelaria-adwokat.biz/), ponieważ prezentują one podobny temat, więc z pewnością Cię zainteresują.

Jeżeli czegoś nie zrozumieliśmy, lepiej zwrócić się o pomoc do prawnika. Ponadto w przypadku ubezpieczeń majątkowych, aktuariusz będzie odpowiedzialny za określenie ryzyka występującego w konkretnym przypadku. Zazwyczaj takie ryzyko określane jest przez jednostkęubezpieczeniową dla każdego produktu z góry, ale wiadomo że zdarzają się sytuacje wyjątkowe. Takimi standardowymi oraz niestandardowymi ocenami ryzyka zajmie się aktuariusz - sprawdź Zgodnie z polskimi przepisami każda z firm ubezpieczeniowych powinna zatrudniać takiego profesjonalistę. Jego głównym zadaniem - poza oceną oferty ubezpieczeniowej jak i konkretnych umów pod względem ryzyka - jest aktualna analiza działalność jednostki na rynku finansowym w taki sposób, by móc rozpoznać i w porę zapobiec ryzyku jakie jest nieodłącznym czynnikiem dynamicznego ze swej natury rynku finansowego.