Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Nowoczesne konstrukcje regałów czyli garść informacji na temat odpowiedniego powierzchni magazynu.

Duża ilość firm korzysta w czasie codziennego funkcjonowania z mniejszego lub większego magazynu. Zwłaszcza firmy handlowe i produkcyjne swoje magazyny przeważnie mają, gdyż muszą gdzieś chować wyroby, surowce albo towary. W miarę jak firma się rozwija często okazuje się, że zaczyna brakować powierzchni magazynowej, i w takich przypadkach będą możliwe dwa rozwiązania. Pierwszym z nich jest wybudowanie nowego, większego magazynu, w jakim wszystko się pomieści.
http://www.nedcon.pl/
Author: Commander, U.S. 7th Fleet
Source: http://www.flickr.com
Drugi sposób to optymalizacja dotychczasowej powierzchni, przy pomocy lepiej wykorzystujących dostępną przestrzeń regałów- Źle dobrane układy regałów oraz półek w niejednym magazynie potrafią ograniczyć możliwą powierzchnię o kilkadziesiąt procent, z tego też powodu można zadbać o prawidłowe rozplanowanie wszystkiego. Jeżeli nawet tego typu przebudowa będzie się wiązać z koniecznością poczynienia większych inwestycji, to w efekcie końcowym i tak się na tym zyska, szczególnie jeżeli byłaby konieczność przeprowadzki w powodu niedostatecznej ilości miejsca. Do projektu magazynu powinno się wynająć profesjonalną firmę, mającą sporo doświadczenia w takich pracach.Największym problemem dla każdego magazynu jest należyte rozplanowanie regałów. Dużo będzie zależeć od tego, jakiego rodzaju produkty i materiały będą przechowywane w magazynie - całkowicie odmiennego układu wymagać będą regały z szufladkami na drobne elementy, a innego regały magazynowe wykorzystywane do przechowywania długich przedmiotów takich jak pręty (w serwisie) czy też rury. W niejednym magazynie zastosowanie znajdą wielopoziomowe systemy magazynowe, dzięki ich zastosowaniu w wyższych magazynach możliwe będzie wykorzystanie większości przestrzeni, w zasadzie do samego dachu.

Oprócz tego są one niezwykle bezpieczne i wygodne dla pracujących ludzi, więc korzyści z ich użycia na pewno są duże. Przy planowaniu powierzchni magazynowej koniecznie trzeba też pomyśleć o tym, żeby we wszystkie miejsca był łatwy dostęp.

Artykuł, który właśnie masz przed sobą jest pełen fascynujących danych, ale ponadto zweryfikuj informacje (http://fmk.pl/piora-slimakow/) opisujące podobną sprawę tutaj.

Warto przy tym uwzględnić możliwości rozbudowy, czyli przykładowo zakup nowoczesnych wózków, jakie również powinny się pomieścić się na magazynie.