Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Wynajęcie mieszkania a opłaty z tego tytułu? Jaką metodę wybrać? Czy ryczałt to dobry pomysł?

Planujesz wynająć mieszkanie? Nie masz wiedzy, jak się do tego zabrać? Najmocniej niepokoją Cię kwestie prawno-administracyjne. Nie obawiaj się, nie jest to wcale tak trudne. Powinieneś choćby wiedzieć, że nie każdą umowę najmu lokalu trzeba zgłaszać do urzędu skarbowego, jednocześnie nie zawsze rozliczanie się ryczałtem to dobry pomysł. Co jeszcze należy wiedzieć?
mieszkanie na wynajem
Author: Josef Kocmid
Source: http://www.flickr.com
Rok podatkowy to ogrom powinności, które odnoszą się do wynajmującego. Najmocniej znany z nich to obliczanie zaliczek za każdy miesiąc, w jakim został uzyskany przychód z wynajmu.

Żeby uzyskać większą ilość danych na publikowany tu wątek, polecam inne ciekawe strony.

Ten przychód jest rozliczany i wpłacany na rachunek konkretnego urzędu skarbowego do dnia 20 następnego miesiąca po miesiącu uzyskania przychodu. Należy w tym miejscu powiedzieć o wyjątku, jaki jest w grudniu. Wtedy to wynajmujący musi rozliczyć się w terminie do 31 stycznia następnego roku podatkowego.

ryczałt od najmu mieszkania z damdom
Author: Charleston's TheDigitel
Source: http://www.flickr.com
Spora osób wybiera najem mieszkania - ryczałt. Właściwie z konkretną ustawą o zryczałtowanym podatku dochodowym, osobie wynajmującej przysługuje prawo do wyboru kwartalnego wpłacania zaliczek. Jednak taka sposobność jest zależna od dwóch sytuacji. Pierwsza z nich jest związana z kwotą tytułu najmu za poprzedni rok. Otóż, jesteśmy w stanie przejść na ryczał, jeśli przychody z tytułu najmu w roku poprzedzającym nie były wyższe niż 25 000 euro, czyli na przykład w roku 2013 było to 105 575 złotych. W tego typu sytuacji wynajmujący musi w okresie do 20 stycznia powiadomić o wyborze ryczałtu właściwy urząd skarbowy.



Jednocześnie, takie okoliczności muszą zostać wykonane łącznie. To znaczy, że podatnicy zaczynający zyskiwanie przychodów z najmu w trakcie roku podatkowego, nie będą mogli opłacić kwartalnego ryczałtu za taki rok. Przychody z najmu opodatkowane ryczałtem nie powinniśmy łączyć z przychodami czy dochodami z pozostałych źródeł, które są opodatkowane na zasadach ogólnych, jakie wynikają z ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. W okoliczności, gdy wybierzemy ryczałt, roczne rozliczenie z takiego tytułu musi nastąpić na formularzu PIT-28. Należy go złożyć do właściwego urzędu skarbowego do końca stycznia. Miejmy na uwadze, by pamiętać o przepisach i dopiąć wszystko na ostatni guzik. Trzeba to zrobić, gdyż może się zdarzyć, iż pomimo naszych dobrych chęci złe definiowane przepisów pociąga za sobą wiele problemów.