Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Jak wyposażyć profesjonalnie własne laboratorium?

Działalność naukowa w specjalności chemicznej bez wątpienia rozwija się dzisiaj z dnia na dzień. W naszym kraju nie brakuje bowiem uzdolnionych naukowców, jacy wkładają niezwykle dużo wysiłku w rozwój tej dyscypliny. Niemniej natomiast dynamika tego procesu jest w sporej mierze uwarunkowana od zaplecza naukowego, jakim dysponujemy.
polecane grubościomierze
Author: Kitmondo Marketplace
Source: http://www.flickr.com
Niemożliwe jest bowiem dokonanie szczegółowych pomiarów bez zaawansowanej aparatury.

Jeżeli interesuje Cię ten temat, to odsyłam tutaj (http://www.franklincovey.pl/rozwoj-kompetencji-pracownikow/), gdyż znajdziesz w tamtym miejscu dużo interesujących Cię tematów, które są tam omówione.

Przeważnie jest ona dostępna w znaczących ośrodkach akademickich, jednakże nie jest to wygodne rozwiązanie. Każdy działający prężnie naukowiec powinien koniecznie posiadać fundamentalne oprzyrządowanie we własnym laboratorium. Coraz większa liczba osób decyduje się na stworzenie własnego laboratorium, niemniej jednak w szeregu przypadków nie wiemy jak tego dokonać. O ile oczywiście samo zorganizowanie pomieszczenia zwykle nie sprawia nam wielu problemów, o tyle jego stosowne wyposażenie spędza nam sen z powiek.

Żeby odnaleźć zbliżone informacje na omawiane zagadnienie spójrz na link (https://www.tuv.com/poland/pl/certyfikacja-kot%C5%82%C3%B3w-i-zbiornik%C3%B3w-ci%C5%9Bnieniowych-%28asme%29-spawalnictwa-%28aws%29-i-przemys%C5%82u-nafotwego-%28api%29.html), a przeczytasz tam niesamowicie fascynujące wiadomości, które zostaną Ci w głowie.

W jaki sposób musimy zatem podejść do sprawy zakupów do naszego
Laboratorium
Author: Army Medicine
Source: http://www.flickr.com
laboratorium, aby nie żałować zainwestowanych pieniędzy?

Pierwszym naszym celem, który obligatoryjnie musimy zrealizować to określenie naszego zapotrzebowania. Przeważnie w domowym laboratorium nie jesteśmy w stanie przeprowadzić zaawansowanych badań, dlatego powinniśmy skupić naszą uwagę wyłącznie na urządzeniach, które pozwolą nam urzeczywistnić podstawowe czynności badawcze. Do ich grona obowiązkowo zaliczyć musimy grubościomierze, które z pewnością są składnikiem każdego laboratorium. Pozwalają one bowiem na trafne zmierzenie grubości analizowanego materiału oraz umieszczonych na nim warstw ochronnych. Precyzja tego pomiaru ma bowiem w szeregu przypadków decydujące znaczenie dla całych naszych badań.
Z naszej strony powinniśmy także uczynić wszelakie wysiłki, by w naszym wyekwipowaniu znalazł się sprzęt do analizy miareczkowej. Miareczkowanie jest jedną z podstawowych analiz ilościowych, jaka z pewnością odnajdzie wykorzystanie w toku naszych prac . Chociaż jej popularność nie jest spora w kręgach naukowych, to niemniej jednak skuteczność badań pozostaje ciągle na wysokim poziomie. Uwzględnienie tych kilku bardzo ważnych przesłanek pozwoli nam cieszyć się odpowiednio wyposażonym laboratorium.