Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Porady oraz wskazówki przy zakupie pojazdu, jakie są plusy i minusy kredytów samochodowych.

Jednym z poważniejszych wydatków, które należy uwzględnić w domowym budżecie jest kupno auta. Współcześnie rozpiętość cen jest przeogromna, tak samo jak ilość dostępnych samochodów na rynku pierwotnym i wtórnym. Tanie, mające kilkanaście lat auta zakupić już można za dwa tysiące złotych, i za takie pieniądze być może powinno się udać kupić coś, co jeszcze przez kilka lat będzie jeździć. Rzecz jasna decydując się na taki zakup należy mieć na uwadze to, że auto może się psuć, a w którymś momencie kolejne naprawy staną się zupełnie nieopłacalne. Pośród klientów największą popularnością cieszą się samochody kilkuletnie, o cenach między dziesięcioma a trzydziestoma tysiącami. Wybierając takie auto można się spodziewać tego, że przez kolejne parę lat będzie ono w miarę bezawaryjnie służyć, poza tym modele z tych roczników są już bezpieczne, wygodne i przyjazne dla środowiska. Oczywiście dla chętnych ofertę mają liczne salony firmowe, oferujące nowe pojazdy, lecz przy tego typu wyborze trzeba się liczyć z wydatkiem co najmniej pięćdziesięciu tysięcy złotych.

Jeżeli ktoś będzie kupował samochód za dwa tysiące, to przeważnie będzie to robił za gotówkę. Ale kupno auta droższego to dla wielu osób może być za duży jednorazowy wydatek, i wtedy taka osoba przeważnie decyduje się na kredyt na samochód. Oferta kredytowa banków przy takich zakupach jest dość duża, kredyty samochodowe są dzisiaj udzielane sprawnie i bez dużych formalności. Wynika to przede wszystkim z tego, że do momentu spłaty kredytu samochodów stanowi zabezpieczenie, a bank (Bank Rumia - bank rumia) staje się jego współwłaścicielem, z tego też powodu samochodowe kredyty mają też dość atrakcyjne oprocentowanie, dużo niższe niż zwykłe kredyty konsumpcyjne. Oczywiście żeby dostać kredyt na auto trzeba wykazać się odpowiednimi zarobkami, lecz formalności będzie przy tym znacznie mniej, niż przy tradycyjnych pożyczkach. Kupując auto na kredyt trzeba się dodatkowo liczyć z jakimiś innymi wydatkami, na pewno za każdym razem niezbędne będzie kupno polisy AC, która normalnie nie jest obowiązkowa.