Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Co jak długi czas mogą być powtarzane szkolenia z zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy i do czego powinny one przygotowywać członków personelu?

Każdy pracodawca jest zobligowany do zapewnienia swoim pracownikom szkolenia, na jakim zapoznają oni zagadnienia związane z zachowaniem m.in. bezpieczeństwa na ich stanowiskach.


czerwony tir na parkingu
Author: Colby Stopa
Source: http://www.flickr.com


Zależnie od ich typu, takie przeszkolenia mogłyby mieć charakter cykliczny.

Chcemy zachęcić Cię do obejrzenia naszego rzetelnego wpisu. Kliknij w łącze tutaj (https://www.workservice.pl/praca/gostyn/) i przenieś się do kolejnej strony.

Postać, w jakiej są one przeprowadzane jest zależna w znacznej mierze od danego pracodawcy i typu samej pracy.


Przykładowo tzw. praca zdalna powoduje, że tego typu szkolenia BHP mogą odbywać się przez internet czy też to w postaci prowadzonej przez odpowiedni program konsultacji czy tylko przesłania odpowiednich materiałów dydaktycznych. W wypadku tradycyjnej formy pracy, tego typu szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy i ochrony przeciwpożarowej mogłyby zostać powtarzane nawet co rok. Przepisy nie precyzują w szczegółach zakresu kursów, jakie muszą odbyć osoby wyznaczone w firmie do udzielania pierwszej| pomocy i wykonywania działań z przedziału zwalczania pożarów oraz ewakuacji pracowników. Z tego też powodu uważa się, że przeszkolenia kierunkowe dla takich członków personelu będą odpowiednie w zakresie pierwszej| pomocy przedlekarskiej.


szkolenia bhp
Author: Liz Lux
Source: http://www.flickr.com


Księgowość
Author: KAMEERU
Source: http://www.flickr.com
Niezwykle istotne jest to, że pracownicy, jacy zostali wyznaczeni do wykonywania czynności w zakresie ochrony przeciwpożarowej i ewakuacji nie muszą posiadać w tym zakresie specjalistycznych umiejętności. Powinni z kolei mieć skończone szkolenie BHP zgodnie z przepisami Ministra Pracy.

Kliknij ten link i sprawdź tu (http://www.rankingkont.pl/) podobne informacje na ten temat - one z całą pewnością Cię zaciekawią, zatem nie zwlekaj za długo:)

Swoiste znaczenie szkolenia posiadają w wypadku osób, które powinny funkcjonować na znacznej wysokości.


Poza tym uczestnik takiego przeszkolenia mógłby po jego ukończeniu otrzymać zaświadczenie jego odbycia. Powinno to zostać zapisane w aktach pracownika. Firmy, jakie przeprowadzają szkolenia BHP dostosowują okresy do zapotrzebowań każdego odbiorcy.