Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Czym zajmuje się tak zwana International Standard Organization?

International Standard Organization jest to określenie Internacjonalnej Organizacji Normalizacyjnej; stowarzyszenia, które w swoim gronie skupia ambasadorów tak zwanych narodowych komitetów normalizacyjnych. Jest to organizacja dobrowolna oraz pozarządowa.
iso
Author: Rufus Walabee
Source: http://www.flickr.com


ISO (sprawdź tutaj) trudni się standaryzacją różnych sfer życia. Trudno we współczesnym świecie o stosowanie rozmaitych standardów, różnorodnych podejść technicznych w rozmaitych częściach globu. Utrudniałoby to wymianę handlową jak też międzynarodową współpracę – właściwie by ją całkiem hamowało. Po II wojnie światowej postanowiono prowadzić prace, jakie polegać miały na tym, by ujednolicać różne podejścia: technologiczne, handlowe czy też organizacyjne. Tak dla przykładu trudno sobie współcześnie wyobrazić, żebyś kupionej śrubki która została wyprodukowana w Niemczech – nie zdołał wkręcić do swojego roweru, który masz w piwnicy. Bądź żebyś schładzarki nabytej w markecie, a jaka była wyprodukowana we Francji, nie mógł podłączyć do gniazdka w swojej kuchni – dlatego że nie pasuje do niego wtyczka.


Ażeby wszystko to było realne, ta dobrowolna organizacja opracowuje standardy, które mogą być przyjmowane przez różne strony. Te prace standaryzacyjne ISO są faktycznie bardzo przydatne oraz ułatwiają każdego dnia nasz żywot. To dzięki ISO wiemy, iż ten sam numer buta o rozmiarze 28 będzie takiego samego rozmiaru w Polsce, w Niemczech czy Argentynie. Świetnie to upraszcza podróże, handel, kontakty. ISO zajmuje się przeróżnego rodzaju dziedzinami życia – nie tylko zagadnieniami jakości.
Zajmuje się różnymi sferami działalności ludzkiej oraz technologicznej – poczynając od przemysłu elektrycznego poprzez tekstylny zaś na ujednoliceniu numeracji butów i kołnierzyków koszul, które kupujesz w sklepie, dopełniając.