Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Jakiego typu wybrać wodomierz do twojej instalacji wodnej?

W następstwie ciągłego postępu technologicznego, maszyny dokonujące różnych pomiarów stają się bardziej dokładne, ich obliczenia posiadają infinitezymalnie pomyłki pomiarowe, dzięki czemu
dostępny wybór wodomierzy wielostrumieniowych
Author: FreeMind
Source: FreeMind
są niesamowicie dokładne.


Dobór wodomierza, jaki zdaje się nie być skomplikowanym miernikiem wcale nie jest łatwy, wręcz przeciwnie aby wybrać pasujący wodomierz najlepiej dopytać znawcę. Urządzenia te również podlegają ciągłym ulepszeniom, są tworzone zaawansowane technologicznie o konkretnym przeznaczeniu, toteż przedstawimy dwa ich rodzaje. Pierwszy to wodomierze jednostrumieniowe, cechują się one niezłożoną budową, w jakich woda dopływa jako jedną wiązką - zerknij na wodomierze jednostrumieniowe. Wykorzystywany jest zazwyczaj w instalacjach domowych, które wykorzystują z małośrednicowych rur, przez które płynące pasmo wody posiada nieznaczne ciśnienie, dlatego nie może uszkodzić mechanizmu wodomierza. Gdy będziemy mieć zamiar korzystać z rur o większej średnicy, to znaczy. większe od 50 mm zmuszeni jesteśmy zamontować wodomierze wielostrumieniowe, jakie niestety są droższe, ale bardziej wytrzymałe - zapoznaj się z tematem wodomierzy wielostrumieniowych. Różnica pomiędzy nimi jest taka, iż wodomierze wielostrumieniowe rozbijają strumień wodny na kilka mniejszych, przez co nie napierają na płytki śrubę całą swoją siłą. Tego typu wodomierze rekomendowane są właścicielom wytwórni, jakie korzystają z wody w celach przemysłowych. Jest poza tym kilka typów podziałów. O kolejnym napiszemy niewiele, ponieważ nie jest tak ważny. Wyróżniamy dodatkowo wodomierze suchobieżne oraz mokrobieżne. Różnica pomiędzy nimi jest taka, że w mokrobieżnych cały mechanizm jest zanurzony w wodzie, natomiast w tym drugim jest w osobnej komorze.


Dobranie odpowiedniego wodomierza jak możecie zauważyć nie jest proste. Lepiej jest się mimo wszystko dopytać jakiego rodzaju wodomierza potrzebujemy. Więcej na www.bmeters.pl/