Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Czy rzeczywiście programy lojalnościowe są efektywne?

Klient jest najważniejszy - zwłaszcza taki stały klient! Jeśli jakiś przedsiębiorca sądzi w inny sposób, musi jak najszybciej odmienić swoją mentalność, bo polscy klienci są coraz mądrzejsi, zatem wyczują, że np. stacja benzynowa, pizzeria czy salon fryzjerski zasadniczo nie umieją zadbać o klientów. Jeżeli na naszym rynku funkcjonuje sporo firm, konkurencja jest wielka, nieusatysfakcjonowany klient odejdzie do konkurentów. W sumie nie należy być wielkim ekonomistą, aby dojść do takich wniosków.
Karta kredytowa na zakupy
Source: http://pixabay.com/
A poza tym, nawet jeśli klient jest świetnie obsłużony, nierzadko ze zwykłej ciekawości poszukuje innych firm - przykładowo wiele pań nie ma ulubionego salonu fryzjerskiego. Jednakże w interesie przedsiębiorcy jest to, aby mieć grupę stałych klientów. Tych ludzi, którzy potrafią pokazać swoje przywiązanie. Taki stały klient jest prawdziwym skarbem.

Przeczytaj również szczegóły w linku, z pewnością będziesz zdania, że istotnie warto było się z nimi zapoznać. Nie zwlekaj zatem i wejdź tutaj!

Co jakiś czas daje zarobić, a poza tym, najczęściej poleca nasze usługi swoim przyjaciołom, rodzinie, sąsiadom, etc. Jak uzyskać zatem znaczną liczbę stałych klientów tzw marketing relacji.

Efektywne, chociaż tak naprawdę nie w każdej branży, są różnego rodzaju programy lojalnościowe - a więc na przykład kobieta, która będzie w prowadzonym przez nas salonie fryzjerskim stałą klientką, po powiedzmy 15 wizytach będzie miała możliwość nie płacić za usługę. Wiadomo: statystyczna polska kobieta lubi zmieniać swój wygląd, lecz niestety nie ma za dużych pieniędzy. Zakład fryzjerski, który gwarantuje obniżki i gratisy dla stałych klientów pewnie będzie chętniej odwiedzany. Niby po co zmieniać fryzjerkę, jeśli czeka się na okazje?Jednak trzeba przypomnieć, iż niemała część biznesmenów to najzwyczajniej cwaniaki - a więc ustalają regulamin w taki sposób, że odebranie gratisów nie jest możliwe. Trudno sądzić, że cwaniakowanie zostanie docenione przez klientów. Pewnie wyrolowany klient ani razu nie odwiedzi nas, do tego wyrządzi nam negatywny wydźwięk wśród swoich znajomych. Tak czy siak program lojalnościowy może dać wiele dobrego, więc nie ma najmniejszego sensu w oszukiwaniu ludzi. Mamy XXI wiek, czasy dzikiego kapitalizmu, już za nami. Musimy to wiedzieć, w końcu jesteśmy biznesmenami.

Więcej na http://programylojalnosciowe.pl/