Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Masz kawiarnię i chcesz serwować herbatę? Dbaj o wspaniały asortyment i oprawę!

Herbata jest jednym z najczęściej przyrządzanych w Polsce napojów. W przeciwieństwie do kawy doskonale pasuje ona do posiłków, wykazuje także właściwości rozgrzewające i wspaniale sprawdza się zimową porą. Jeżeli zamierzamy otworzyć lokal gastronomiczny, nie może zabraknąć w nim herbaty. Trzeba zadbać nie tylko o dostawę wspaniałych gatunków, ale również o odpowiednią oprawę, tak by klienci mogli spożywać ją w najlepszych warunkach.

Czym charakteryzują się herbaty dla gastronomii?

herbata w restauracji
Author: Jason James
Source: http://www.flickr.com
W kawiarni herbata musi być elegancko podana. Nie powinno się zapominać również tego, że każdy klient posiada swoje preferencje dotyczące parzenia herbaty i siły naparu, więc nie powinno się dostarczać gościom już zaparzonej herbaty (sklep online demmers). Idealnym rozwiązaniem okaże się zaserwowanie filiżanki wrzątku oraz dostarczenie na osobnym talerzyku torebki wytypowanej przez klienta herbaty oraz przysmaków, jakimi może on urozmaicić swój napój. Najlepiej prezentują się herbatki w estetycznych torebeczkach, które klient (zajrzyj koniecznie) sam otwiera, rozwiązanie to łączy się zarówno z wygodą, jak też z zachowaniem odpowiednich warunków higienicznych.

Gdzie kupić takie herbaty?przejdź do strony
Source: pixabay.com
Wyróżnia się specjalne punkty zaopatrujące lokale gastronomiczne, więc jeśli ciekawi nas taka herbata sklep z artykułami dla gastronomii będzie optymalnym wyborem. Przy nabywaniu herbaty właściciele barów i kawiarni zazwyczaj decydują się na jedną markę. Warto jednakże mieć na względzie, że goście przychodzący do lokalu mogą mieć różnorodne upodobania tyczące picia herbaty. Trzeba zatroszczyć się o różne rodzaje herbat, zarówno liściastych do parzenia w dzbankach, jak też ekspresowych. Przydatne okażą się również różne dodatki, oczywiście powinny to być produkty z górnej półki. Niezbędne są różne gatunki cukru, a także owoce cytrusowe, miód i konfitury.

Zadbaj o piękną oprawę

Herbata powinna być podawana w wyjątkowo ładnych i komfortowych naczyniach: dzbanach czy filiżankach. Bez względu na to, które naczynia wykorzystujemy, muszą odznaczać się one wspaniałą prezencją i posiadać właściwe cechy, by zachować napar w idealnej temperaturze. Cienkie ścianki filiżanek - chociaż bardzo szykowne nie zabezpieczają przed utratą ciepła i gościom herbata może nie smakować. Warto mieć na względzie, że czasami dostawy herbat posiadają w swej ofercie wspaniałe naczynia do podawania herbaty i można nimi uzupełnić swój lokal.